ما

دور همی
سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1394

1 - 2

1-  امروز برای تعویض کارت ملی رفته بودم اداره پست منطقه. سایتهای زیادی هستند که توضیح کاملی در مورد مراحل پیش ثبت نام اینترنتی و مراجعه حضوری به اداره پست و ... را داده اند اما جزئیاتی که به نظرم رسید و ممکن است جایی در مورد آن توضیحی نداده باشند را عرض می کنم شاید برای کسی مفید واقع شود:
با فرم پیش ثبت نام _ اصل شناسنامه و کارت ملی و مبلغ نقدی 295000 ریال برای هر نفر (355000 ریال برای کسانی که کارت ملی ندارند) در تاریخ مقرر و بهتر است اول وقت به اداره پست منطقه مراجعه کنید اما نکته مهم: انگشت نگاری و عکس دیجیتالی را همانجا می گیرند پس هر قر و فری از اصلاحات گرفته تا آرا پیرا و مرتب کردن ریش و سبیل و... را در خانه انجام دهید. خواهرم! تو هم حجابت را رعایت کن وگرنه باید از مقنعه مشترک کر کثیف آنجا برای عکس گرفتن استفاده کنی (خود دانی!) آقایان هم بهتر است با پیراهن دکمه دار تشریف ببرند چون قرار نیست برای خاله جانتان عکس همینطور یهویی سلفی بگیرید که تی شرت یقه هفت بپوشید و زنجیر تو گردنی بیندازید! برای عکس باید دکمه ها تا زیر چانه بسته باشد.
 
2- بعد از تمام شدن مراحل ثبت نام در اداره پست، دیدم حالا که به محل کار جدید آقای خانه نزدیک هستم سری هم به ایشان بزنم. این جور قرار ملاقات های خارج از خانه همیشه برایم خاص و متفاوت است. به توصیه ی یک دوست حتی گاهی لازم است. قبلش تلفن زدم، یک جعبه شکلات گرفتم و حضور به هم رساندم! در فاصله ی یک چایی خوردن، با همکاران اش آشنا شدم و حرفهایی نه چندان جدی زدیم.
آذر

نظرات (3)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1394 ساعت 06:35
+ شکیبا
سلام
ممنون راهنمایی خوبی بود
امتیاز: 0 0
پاسخ:
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 ساعت 13:03
+ لیلا
اخ ازاین مراحل که خوب هم اطلاع رسانی نمیشه!
ولی خودمونیم کارت درسته.گاهی رندوم میری دیدار!
امتیاز: 0 0
پاسخ:
اطلاع رسانی عکس از هر چیزی مهمتر بود !!!
سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 12:21
+ فامیل دور
من میدونم تو آذری بقیه که نمیدونن آخه
امتیاز: 0 0
پاسخ: